שתילה, גידול, טיפול וקצירת הדרים יפניים

יוזו הוא עץ פרי שמקורו ביפן. הוא מייצר פירות הדר טעימים שטעמם המסוים הוא בין מנדרינה ללימון. היוזו פופולרית מאוד במטבח ובמיוחד לא על ידי הקונדיטורים הגדולים שמשלבים אותו במנות המעודנות שלהם. העץ דורש תחזוקה מסוימת כדי לקבל את ההזדמנות לטעום את פירותיו המתוקים והחריפים. הנה כל הטיפים שלנו לגידול יוזו היטב.

איפה ומתי לשתול יוזו?

יוזו הוא צמח עמיד, וזה די מפתיע עבור עץ הדר. השתילה רצוי להתבצע באביב. עם זאת, עבור אזורים שבהם החורף די קר מאוד, עדיף לשתול באביב.

אתה יכול בקלות להתקין את העץ שלך בגינה קטנה, כי הרגל שלו צר וצמיחתו איטית במיוחד.

בחרו מקום שחשוף היטב לשמש וחם. באופן אידיאלי, האדמה צריכה להיות קלה, עשירה בחומר אורגני ובעלת pH חומצי עד ניטרלי. האדמה צריכה להיות גם מנוקזת היטב.

היוזו פורח במהלך האביב, ומציע פרחים ריחניים מאוד המבשמים את הגינה. בסתיו מופיעים הפירות.

יוזו
קרדיטים: Tsukamoto Kazuhiro / iStock

איך לשתול יוזו?

יוזו גדל גם באדמה וגם בעציצים.

באדמה:

לאחר מציאת אדמה חומצית טבעית, הכן ותקן אותה. לאחר מכן, חפרו בור בעומק של 20 עד 30 ס"מ. הוסף מעט אדמת עציצים, ספר את כדור השורשים מבלי לשבור את השורשים והנח את העץ שלך באמצע החור. מילוי וסחט את האדמה למרגלות העץ מבלי לקבור את הצווארון. מים בנדיבות.

סיר :

אם החורפים קשים באזור שלך, שתילת מיכל עשויה להיות אופציה. זה יאפשר לך להגן על העץ שלך מהקור בקלות רבה יותר. אתה רק צריך לזכור לשפץ את העץ שלך מדי פעם.

הסיר צריך להיות גדול ובתחתיתו חור. הוסף שכבה של חלוקי חימר לשיפור הניקוז. לאחר מכן, הכינו תערובת של 1/3 אדמת אברש, 1/3 אדמת גינה ולבסוף 1/3 אדמת עציצים. התקן את היוזו במצע זה. ארוז סביב כף הרגל.

הראיון

השקיה חשובה ביותר עבור יוזו. זה חייב להיות קבוע כדי לשמור על האדמה לחה תמיד. היזהר לא להגזים עם זאת.

במהלך הקיץ, הנח שכבה טובה של חיפוי כדי למנוע אידוי מים וכדי לשמור על קרירות האדמה.

יש למרוח דשן הדרים מיוחד מספר פעמים בשנה: פעם אחת בתחילת האביב לפני הופעת הפרחים, בסוף הקיץ ולבסוף בסתיו.

קְצִיר

הקציר של פירות היוזו מתרחש בדרך כלל בסתיו. אתה יכול לקטוף את הפירות כאשר יש להם צבע צהוב מאוד. קצור אותם כפי שאתה צריך אותם כדי לקבל את מירב הטעם וחומרי הזנה.

גלדיולוס: שתילה, גידול וטיפול

זריעה, שתילה, גידול, טיפול וקציר