גלדיולוס: שתילה, גידול וטיפול

גלדיולוס הוא פרח נשגב שקל מאוד לגדל אותו בגינה. זה מקשט בצורה מושלמת מיטות, ערוגות פרחים, אבל גם מרפסת או מרפסת. גלדיולי נמצאים לעתים קרובות מאוד בזרי פרחים צבעוניים מכיוון שהפרחים חושפים מגוון רחב של צבעים. הנה כמה טיפים לגידול נכון של צמח זה.

איפה, מתי ואיך לשתול גלדיול?

התקופה האידיאלית לשתילת גלדיול היא באביב ויכולה להימשך עד תחילת הקיץ. צמח בולבוס זה מתיישב בעומק של 10 ס"מ תוך מרווח של כל נורה במרחק של כ-25 ס"מ זה מזה. הנח יתדות ליד כל נורה. גלדיולי ידועים ככוכבי זרי פרחים. אתה יכול לגדל אותם בשורות אם זו המטרה שלך.

תזכורת קטנה: קצה הנורה ממוקם כלפי מעלה.

בחר מיקום שטוף שמש. ואכן, הגלדיולוס אינו פורח בצל, ולכן חשוב לחשוף אותו לשמש מלאה. אדמה קלה היא גם חיונית. ודא שהאדמה מנוקזת היטב מכיוון שהנורות לא אוהבות לחות. יותר מדי לחות עלולה להירקב את הנורה. אדמה עשירה וחולית היא אידיאלית.

הפריחה היא קיץ, היא מתרחשת בדרך כלל מיוני עד ספטמבר.

סֵיפָן
קרדיטים: User10095428_393 / iStock

הראיון

אם אתה רוצה להעשיר את האדמה, הוסף קומפוסט בסתיו, כי גלדיולי לא אוהבים זבל טרי. ואם אתה רוצה לפרוח לאורך כל הקיץ, שקול להזיז את הנטיעות כל 10 ימים. השקיה חייבת להיות סדירה בתקופות של חום גבוה ובמקומות יבשים. הסר גם פרחים דהויים תוך כדי.

אתה יכול לחתוך גבעולים נושאי פרחים, אבל אתה חייב להשאיר כמה עלים על הגבעול! ואכן, אם תקצרו את הגבעול קצר מדי, אתם מסתכנים שלא תראו את הגלדיול שלכם פורחת בשנה שלאחר מכן. בעת חיתוך, אתה יכול להוסיף מעט דשן כדי לעורר את היורה הבאים של הנורה.

סֵיפָן
קרדיטים: מתיאס לינדנר / iStock

Clathre d'Archer/Anthurus d'Archer: פטרייה לא טיפוסית

שתילה, גידול, טיפול וקצירת הדרים יפניים