כמה טיפים לקיצוץ גדר חיה בהתאם לאופיו

גדר חיה קשה לפעמים לתחזק כי הכל תלוי בתוצאה שאתה רוצה לקבל. יתר על כךס, יש מספרכלים מגוונת מאודés לשמור על הגדר שלו. להלן הטיפים כיצד לשמור על הגידור שלך, בין אם פרחוני או עלים.

הדרכים השונות לקצץ גדר חיה לפי הספציפיות שלה

הגידור המונוספציפי

ראשית כל, הגידור המונוספציפי. הוא מורכב ממגוון יחיד של שיחים או צמחים ו הוא נרחב מאוד. מספיק לגזום אותו פעם בשנה כדי לשמור עליו. באופן כללי, אידיאלי לגזום אותו לאחר הקיץ כאשר הגדר תצמח היטב. אתה יכול לחתוך אותו אופקית, כדי לקבל צורה מסופקת היטב.

הגידור המגוון

ואז יש הגידורים המגוונים. השם בא מהעובדה שיש כמה צמחים שונים, הגדר שלך לא תהיה ישרה והומוגנית לחלוטין. אז אתה צריך לחתוך בערך 10 ס"מ כל שנה כדי לשמור כראוי על הגדר שלו. הזמן האידיאלי בשנה הוא תמיד סוף הקיץ. זה יאפשר לקבל גדר חיה צפופה למדי. עבור התדירות, הקפד לגזום אותו פעם בשנה, כדי שיהיה גדר חיה ברורה למדי. אם אתה רוצה א גידור קצת יותר קפדני, זה יהיה יותר טוב ה לחתוך פעמיים בשנה. זה תלוי בתוצאה שאתה רוצה.

גָדֵר חַיָה
קרדיטים: Yarygin / iStock

הגדר הפורחת

יש גם משוכות פורחות שהם מאוד אסתטייםues ומי צריךאיטנט א ראיון מיוחד. בשביל החתך, היא חייבת להיות בדומה לשני המכשולים הקודמים האחרים. חותכים 10 ס"מ לגובה כל שנה. ה הייחודיות של גדר חיה פורחת היא האסתטיקה. תן לו את הצורה שאתה רוצה, בין אם מעוגל או מרובע.אה, כל עוד אתה רוצה. עם זאת, היזהר מהצמיחה המחודשת אם אתה רוצה לתת לו צורה ספציפיתכי שהצמחים שונים, צמיחה מחודשת היא הטרוגנית. לאחר מכן, לגבי התדירות גודל, זה תלוי בפרחים שיש לך : או בסתיו אם הפרחים מגיעים באביב, או בחורף אם הפריחה מתרחשת ב קַיִץ.

משוכת הבוקאז'

לסיים, משוכות הם קצרים מאוד וחייבים להיות גזירה באופן מהותי למדי, זֶהst-to-dire של 20 ס"מ בכל שנה.

כלים לשמירה על הגידור שלך

יש הבדל כלים לשמירה על הגידור שלך (נְקִישָׁה poאתה יודע יותר על גוזם הגידור,). ראשית כל גוזם הגדר החשמלי. הוא מאוד יעיל ופרקטי, אולם הוא מתאים לגדר חיה בקוטר בינוני. יש גם גוזם גדר חיה על סוללה מה שעובד טוב מאוד, אבל אתה צריך לחשוב על טעינה מלאה ובאופן קבוע על מנת לשמור על הגידור שלך כי האוטונומיה מוגבלתאיט. לבסוף, יש את גוזם גידור מנוע חום, פחות אקולוגי אבל מה שמאפשר לך לתחזק במהירות וביעילות את הגידור שלך.

גדר חיה פורחת
קרדיטים: קלואי P / iStock

שתילה, גידול וטיפול בפרי הדר מקורי

עץ משמש: שתילה, גידול, טיפול וקציר