טיפים לטיפול בצמח סלע

פעמון הקיר הוא פרח יפהפה, עמיד מאוד ועמיד. הוא יכול אפילו לגדול בהרים עד לגובה של 2000 מ'. הוא גדל בעיקר במסלעות ובטיפוס על הקירות. הוא פורח מיולי עד ספטמבר וחושף פרחים סגולים כהים למדי בצורת משפכים או צינורות. הנה כל הטיפים שלנו לגידול פעמונית קיר.

איפה ומתי לשתול את פעמון הקיר?

כמו פרחים רבים, זמן השתילה האידיאלי הוא בסתיו עבור קשיחות טובה יותר. פעמונית הקירות אוהבת צל חלקי או שמש כל עוד היא לא חזקה מדי.

זה לא אוהב טיוטות, אז הקפד להגן עליו מפני רוחות קרות. לגבי האדמה, היא תפרח באדמת גינה רגילה, מנוקזת היטב ואשר יכולה להיות אפילו גירנית. רק הניקוז באמת חשוב, סוג האדמה משנה מעט בסופו של דבר.

פעמון קיר
קרדיטים: NataliaVo / iStock

המטע

אין צורך להכין את האדמה לפני שתילת פעמונית הקיר. מרווח כל רגל במרחק של 40 ס"מ זה מזה, וזה מסתכם 6 עד 8 כוסות עבור 1 מ"ר. בהיותו צמח כיסוי קרקע, כפות הרגליים יתחברו באופן טבעי כדי לכסות את הקרקע.

הראיון

המפעל החזק הזה לא באמת דורש תחזוקה. אתה רק צריך להשקות אותו במקרה של בצורת או מזג אוויר חם מאוד. ניתן גם להסיר בעדינות פרחים דהויים כדי לשמור על הצד האסתטי של הצמח.

את פעמונית הקיר ניתן לגדל בגינות סלעים, בעציצים, על קירות נמוכים, על שוליים קטנים, ריצוף, במרווחי קירות או אפילו בקומפוזיציות תלויות.

מחלות וטפילים

רב שנתי זה, למרות שהוא נמרץ, יכול לפעמים להיות רגיש לחלודה או טחב אבקתי. בצד הטפילי, שימו לב לשבלולים, חלזונות, אבל גם עלים שמחלישים את הצמח מבלי להרוג אותו.

אילו פרחים ליצור אווירה בוקולית?

שתילה, גידול וטיפול בפרי הדר מקורי