האגוז: גלה את הפרי האכיל של עץ האשור

האשור הוא עץ ידוע, כי הוא מאכלס את היערות שלנו. מה שפחות ידוע הוא שהוא מייצר פירות אכילים הנקראים אגוזי אשור. הנה כל מה שצריך לדעת על אגוז האשור, פרי עץ האשור.

קצירים

הפירות משולשים בצורתם ונוצרים באביב בצורה של באגים. כשמגיע הסתיו, האחרון מתפצל ומפיל את הפירות לאדמה, בדרך כלל בחודש של סֶפּטֶמבֶּר.

עם זאת, בהתאם למזג האוויר, העיתוי של ירידת הפרי עשוי להשתנות. אכן, כפור או גשם כבד משפיעים על פתיחת החרקים. לאחר שנפלו, ניתן לזהות את הפרי על ידי צבעו החום המבריק למדי וגודלו 2 ס"מ. בפרי זה אנו מוצאים את הזרע האכיל.

אתה צריך לדעת שרק עצים שהם לפחות 30 שנה יכול להפיק פירות.

אגוז בוק
קרדיטים: איוון קובבסניוק / iStock

שימור

כאשר הולכים על אגוזי אשור, עדיף לאסוף אותם כאשר מזג האוויר יבש. לאחר שהתאוששו, הניחו להם להתייבש במקום יבש בארגז כדי שזרימת האוויר תהיה מיטבית. שים לב ל מכרסמים אם אתה מאחסן אותם בעליית גג.

לאחר שהם מתייבשים, הם לא נשמרים היטב, יש לצרוך אותם במהירות על ידי הסרת העור.

היתרונות של פרי זה

פירות האשור הם קלוריות מאוד, כ-576 קק"ל ל-100 גרם. הם עשירים בפחמימות וחלבונים. שימו לב, עם זאת, לעור הדק שמכסה אותם, כי הוא מכיל א חומר בלתי ניתן לעיכול. זה יכול לגרום לכאבי ראש כאשר הוא נצרך בכמויות גדולות בשל הפיג'ין שהוא מכיל. למרות שחומר תזונתי זה חיוני לתפקוד תקין של מערכת העצבים, יש לצרוך אותו במידה.

אגוזי האשור נצרכים כמובן על ידי השונה חיות יער. עבור בני אדם, הם נאכלים נאים או צלויים במחבת ללא שומן.

טעמה של שעועית קרוב לאגוזים או ערמונים. יש גם שמן שעועית שנלחץ באזורים ההרריים. מדובר על א שמן נדיר למדי שמציע ארומה אגוזית חזקה יותר מזו של שמן האגוזים עצמו! הוא משמש במנות יער למדי המורכבות מפטריות ומשחק.

אגוז בוק
קרדיטים: Stefan Sutka / iStock

שתילה, גידול, גיזום, טיפול וקציר

אילו פרחים ליצור אווירה בוקולית?