4 פירות הדר אקזוטיים לגלות כשינוי מלימון!

פירות הדר הם אידיאליים להכנסת חומציות קלה למנות. אם זה בעיקר הלימון שזוכה למקומו בפח המקרר, קיימים פירות הדר אחרים בעלי טעמים חדשים כדי להחליף אותו ולגלות טעמים חדשים. זה מעל הכל השפים הגדולים שמשתמשים בו במנות הטעימות והמעודנות ביותר שלהם. יוזו, קוויאר לימון, כפיר ליים או אפילו אתרוג, גלה את פירות ההדר האקזוטיים האלה שמשתלבים היטב עם מתוק ומלוח.

1) יוזו

ליוזו יש טעם מסוים שנמצא בין ה מַנדָרִין ולימון. פרי סמל של יפן, הוא נמצא ברגע שהסתיו מגיע. עמיד למדי, הוא גדל בקווי הרוחב שלנו שם הוא יכול לעמוד בטמפרטורות שליליות עד -10 מעלות צלזיוס.

הקליפה והמיץ של היוזו משמשים בעיקר להכנת קינוחים בטעמים עדינים. ואכן, החומציות הקלה והמרירות הקלה שלו הולכים טוב מאוד עם מתיקות. היפנים משתמשים בזרעיו גם להכנת משקה חריף מר.

יוזו הדר ג'ונוס
קרדיטים: contrail1 / iStock

2) לימון קוויאר

שמו של לימון קוויאר מגיע מהפנינים הקטנות שנמצאות בתוך פרי ההדר ודומות לקוויאר. חרוזים אלה מכילים את המיץ החריף של הפרי ומתפרצים בפה. הטעם הוא בין אשכוליות ולימון. מוערך מאוד על ידי השפים הגדולים ביותר, לימון קוויאר יכול לשמש לטעמים את המנות העדינות ביותר. יתר על כן, הגרידה והעלים שלו הם גם מנות ריחניות וטעם. הפרי מוארך ונראה כמו מלפפון חמוץ. זה יכול להיות ירוק או שחור דרך צהוב, אדום או חום.

לימון קוויאר די קשה לגדל בקווי הרוחב שלנו, אבל זה לא בלתי אפשרי. זה לא עמיד, אז יהיה צורך להביא אותו בסתיו. לצמיחה טובה, רמת הלחות חייבת להיות חזקה מספיק מאחר שהיא גדלה באופן טבעי ביערות הגשם של אוסטרליה.

קוויאר לימון
קרדיטים: PicturePartners / iStock

3) ציטרון

האתרוג הוא פרי מעץ האתרוג המגיע בזנים שונים כמו עץ ​​אתרוג "יד בודהה". האתרוג אינו מכיל הרבה עיסה, ולכן מעל הכל הקליפה שלו היא שמשמשת להביא טעם של פרחים לבנים ורמז לתבלינים. הקליפה משמשת בדרך כלל בצורה מסוכרת.

אפשר לטפח אותו בצרפת, אבל גידולו קשה. זה דורש הרבה טיפול כדי להיות מסוגל להפיק פירות. זהו עץ עדין ולא עמיד.

אֶתרוֹג
קרדיטים: Enrico01 / iStock

4) קפיר ליים

נפוץ ברוניון ובתאילנד, טעם הכפיר ליים מזכיר את זה של ורבנה לימון ולימון. אנו משתמשים במיוחד בעלים המלווים את הפרי שכן בנגיעה הקטנה ביותר הם מוציאים ניחוח רענן ולימוני טעים. הקליפה והמיץ משמשים בבישול ובמיוחד עם דגים ופירות ים.

שיח קטן זה מייצר פרחים יפים המפנים את מקומם לפירות לאחר 4 עד 6 חודשים. זה צריך הרבה חום כדי לגדול. הוא גדל רק באזורי עצי התפוז כביכול.

כפיר ליים
קרדיטים: Tippapatt / iStock

זריעה, גידול, טיפול וקציר

שתילה, גידול, גיזום, טיפול וקציר