זריעה, גידול, טיפול וקציר

פלפל הסראנו (Capsicum annuum) הוא שיח המייצר פלפלים קטנים וחריפים מאוד. כשהם מתבגרים, הם הופכים לאדום ארגמן. גודלם כ-5 ס"מ והם מבריקים במיוחד. פלפל הסראנו פופולרי מאוד בארצות הברית והוא נצרך במנות "חמים ומתובלים". היזהרו מחכים רגישים, כי הפלפל הזה מדורג 7 מתוך 10 בסולם סקוביל. אם אתם אוהבים מנות חריפות, אז תוכלו ליהנות מהחמיצות שלו בפה שהופכת אותו למיוחד כל כך. גלה את כל הטיפים שלנו לגידול פלפלי סראנו.

איפה, מתי ואיך לגדל פלפל סראנו?

קל לגידול פלפלי סראנו, אז גם אם אתה לא מומחה אתה צריך לראות תוצאות! זה צמח בכלל לא כפרי שאנו מטפחים אותו רק פעם בשנה בעונה היפה.

פלפל הסראנו נזרע ואז מושתל. הזריעה מתחילה באמצע פברואר בקופסאות ומתחת. הטמפרטורה צריכה להיות סביב ה לפחות 20 מעלות צלזיוס. כמו כן, היזהר בעת הטיפול בזרעים, מכיוון שהם מגרים!

במגשים, בקושי לטמון את הזרעים (5 מ"מ בעומק) באדמת עציצים. מים. אתה תראה את הצילומים הראשונים מופיעים 14 ימים לאחר מכן. ברגע שמופיעים 5 או 6 עלים, לשתול מחדש את השתילים בדלי.

פלפל סרנו Capsicum annuum
קרדיטים: YelenaYemchuk / iStock

המטע:

ממאי, לאחר חלוף הכפור האחרון, ניתן להשתיל את צמחי פלפל הסראנו. בחר חשיפה טובה שִׁמשִׁי ומוגן מפני הרוח. הפלפל צריך הרבה חום כדי לפרוח, מניחים אותו בדרום אם אפשר.

הבהירו את האדמה בעזרת כף ואז חפרו בור פי שלושה מגודל מערכת השורשים של הצמח שלכם.

מרווח כל צמח 60 ס"מ לכל הכיוונים. הוסף קצת קוֹמפּוֹסט מפורק היטב בתחתית החור, מקם את הצמח שלך, סכם ותחבק סביב כף הרגל. לאחר מכן, הכינו סביבו אגן והשקו בנדיבות מבלי להרטיב את העלים.

איך לגדל פלפל סראנו?

היתרון של השיח הזה הוא שהוא אינו דורש תחזוקה רבה. אפשר לעשות בלי השקיה, אלא אם כן עוברים תקופה ארוכה של בַּצוֹרֶת. כדי לייעל את צמיחתו, הוסיפו לבסיס חיפוי שישאיר את האדמה קרירה וימנע מעשבים שוטים לפלוש לשיח.

למען אסוציאציה טובה, אל תהססו לגדל עגבניות, בזיליקום או חצילים ליד פלפלי סראנו.

אפשר גם לגדל את הפלפל הזה בעציץ או באדנית! אז יספיק להחזיר אותו לחמימות במהלך החורף. ההשקיה חייבת להיות סדירה יותר, תמיד ללא הרטבת העלים וללא עודפים.

לגבי מחלות, פלפל הסראנו חושש מזיהומים פטרייתיים ומכאן הצורך להימנע מהרטבת העלים. זה גם רגיש להתקפות קרדית עכביש.

קְצִיר

הקציר מתרחש בדרך כלל בין יולי לספטמבר. הפלפל נקטף או כשהוא בשל כשהוא אדום מאוד, או כשהוא עדיין מעט ירוק. חותכים את הפלפל עם סכין, תוך שמירה של 2 ס"מ של גבעול על השיח.

פלפל הסראנו נקטף לפי הצורך, כי יש לצרוך אותו במהירות.

אפשר לשמור כמה ימים בתא המקרר או לייבש בשמש. אפשר גם להשרות את הפלפלים בשמן ועשבי תיבול.

זכרו לשטוף את הידיים היטב לאחר הנגיעה בפלפל ובעיקר אל תיגע בעיניים או בפנים.

שתילה, גידול, טיפול וקציר

4 פירות הדר אקזוטיים לגלות כשינוי מלימון!