שתילה, גידול, טיפול וקציר

פלפל אספלט הוא צמח מפורסם המייצר פירות אדומים הידועים כמתבלים מנות בעוצמה של 4 בסולם סקוביל. במקור ממרכז אמריקה, הוא גדל בצרפת, בעיקר בחבל הבאסקים. מבחינת תרבות, מדובר בצמח שדומה לעגבניות או פלפלים. הנה כל הטיפים שלנו לגידול פלפל אספלט.

איפה, מתי ואיך לגדל פלפל אספלט?

באופן לא מפתיע, הפלפל Espelette הוא צמח שדורש חום רב ומעל הכל טוב אוֹר שֶׁמֶשׁ. זה אכן לא כפרי בכלל.

פלפל Espelette מומלץ לשתול במהלך חודש מאי בכמות מספקת עָשִׁיר.

פלפל אספלט
קרדיט: ז'אק פאלוט

לפני השתילה, זכרו להכין את האדמה על ידי ריכוך מעט והוספת מינרלים קוֹמפּוֹסט מפורק היטב. בזמן השתילה, צור חור פי 3 מגודל כדור השורש, ולאחר מכן מלא אותו על ידי הידוק. לבסוף, חיפשו את הבסיס עם החומרים לבחירתכם. יתר על כן, אם תשתלו כמה, זכרו מרווח של כ-50 ס"מ זה מזה.

תחזוקה ומחלות

לגבי תחזוקה, אין צורך לבצע גיזום. כמו כן, אין צורך להאכיל אותו יתר על המידה במים. ואכן, הודות לשורשיו, הפלפל Espelette מסוגל לספוג את כל חומרים מזינים שהוא צריך באדמה. עם זאת, א רִוּוּי קבוע לאחר השתילה יאפשר לו לאגור את הכוח שהוא צריך להתמודד עם הקיץ.

צמח זה יכול להיות מזוהם עם טַחַבזה גם מושך קרדית עכביש ו כנימות. אז אתה צריך לשמור היטב על הבריאות שלך.

פלפל אספלט
קרדיטים: daboost / iStock

קְצִיר

לקציר הפלפלים הוא מתקיים לאורך כל הקיץ, עד אוקטובר. בדרך כלל, פלפלים מיובשים בצורת אשכול. כדי לעשות את זה, קח מחט ו לנקב את הפרי בדופן ואז להעביר קצת חוט מזון כדי לחבר את הפירות יחד. יש לתלות את החבורה במקום יבש ומאוורר. תדע שהפלפלים שלך מוכנים כשהם פריכים וצבעם מעט חום.

זריעה, שתילה, טיפול וקציר

זריעה, גידול, טיפול וקציר