4 שיחי אשכול פורחים לגידול בגינה

השיחים בעלי אשכולות הפריחה מביאים קלילות מסוימת לנוף. בנוסף, מפלי הפרחים הקטנים האלה מקשטים את הגן בצבעי הקשת שלהם. חלקם אפילו מוציאים ניחוח טעים שממלא את החלל שלך. גלה 4 שיחי אשכול פורחים לגידול בגינה.

1) קורילופסיס

Corylopsis הוא שיח בגודל בינוני שהרגל שלו נמתח אופקית. פריחתו היא בצורת פנסים קטנים המופיעים לפני העלים. הפרחים הקטנים הללו מפיצים ניחוח נעים המזכיר רקפות.

קורילופסיס
קרדיטים: mitumal / iStock

2) דומדמניות פורחות

הדומדמניות הפורחות (ובמיוחד Ribes sanguineum) הוא שיח ריחני שהריח שלו מזכיר דומדמניות שחורות. אשכולות גדולים של פרחים ורודים נופלים כמו מפלים במורד העץ הקטן. גם העלווה הירוקה הבהירה שלו מקורית וריחנית.

רוב הזנים של דומדמניות פורחות עמידים ויכולים לעמוד בטמפרטורות של עד -20 מעלות צלזיוס.

Ribes sanguineum
קרדיטים: טום מייקר / iStock

3) Loropetalum chinense

Loropetalum chinense הוא שיח הפורח מפברואר עד אפריל. הפרחים המדהימים בורוד עז, ​​דמוי פונפון, מנוגדים לעלווה ירוקה עד ירוקה עמוקה בצורת אליפסה. לא מאוד עמיד, הוא גדל באזורים עם חורפים מתונים.

loropetalum chinense
קרדיטים: Nadtochiy / iStock

4) האליפטיקה של Garrya

ה Garrya elliptic הוא שיח הנראה לעתים קרובות באמצע החורף. אם העלים שלו די קלאסיים ומזכירים את אלו של האלון, הקטינים הזכרים הצניחים מושכים את העין במיוחד. הם ארוכים למדי, בצבע שמנת או מעט ורדרדים. יתר על כן, צמחים נקביים מעניינים מעט והם נמצאים רק לעתים רחוקות במרכזי גן.

שיח ירוק עד זה פורח באזורים עם אקלים מתון למדי שבהם החורף מתון למדי. הוא אינו מתנגד לטמפרטורות שליליות מתחת ל-12 מעלות צלזיוס. בגינה יש להגן עליו מפני הרוח על ידי גידולו ליד קיר ולהגן על הבסיס עם חיפוי עבה למדי במהלך החורף.

Garrya elliptic
קרדיטים: James53145 / iStock

אשחר ים: שתילה, גידול, טיפול וקציר

Paulownia tomentosa: שתילה, גידול וטיפול