אשחר ים: שתילה, גידול, טיפול וקציר

אשחר הים (לא להתבלבל עם עץ תות) הוא שיח קוצני שגובהו יכול להגיע עד 5 מ'. עם פירותיו הצבעוניים והאכילים הרבים שניתן לקטוף במהלך החורף, שיח עמיד מאוד זה יכניס צבע לגינה בעונה זו. קל לגידול, צמח זה מסתגל היטב לחיצוניות שלנו. הנה כל הטיפים שלנו לגידול אשחר הים.

איפה, מתי ואיך לשתול אשחר ים?

אשחר הים אינו בררן בהרכב האדמה בה הוא נטוע. מספיק שזה יהיה אוֹר נו מתנקז. עם זאת, חשיפה חשובה. יש צורך לבחור מקום שבו השמש תהיה נוכחת לאורך כל השנה. עמיד למדי למזג אוויר יבש, אפשר לשתול אותו באביב או בסתיו.

לשתילת אשחר ים, שום דבר לא יכול להיות פשוט יותר. להכין בור רחב ועמוק. אם הנושא נמצא בעציץ, הסר את האחרון ואז הבהיר מעט את השורשים כדי לשחרר אותם מהאדמה. הוסף יתד בחור עם השיח ואז טפח היטב את האדמה על ידי מילויה. קשרו את השיח אל היתד, רצוי עם קשר 8.

אשחר ים
קרדיטים: elena_hramowa / iStock

תחזוקת אשחר הים

היתרון של השיח הזה הוא שהוא אינו דורש תשומת לב מיוחדת. זה מספיק פשוט כדי לגזום במהלך השנים הראשונות ולהסיר ענפים מתים תוך כדי.

הוא אינו רגיש למחלות ונראה כי אינו מושך אליו מזיקים.

פירות אשחר הים

פירות יער בצבע צהוב-כתום נקטפים מסוף הסתיו ו כל החורף. לפני הקציר, הקפד להגן על עצמך, כי קוצים להפוך את משימת הבחירה למסובכת למדי.

זה אפשרי ש לנער את השיח על מנת לגרום לפרי ליפול ברזנט או מטלית על הרצפה. מנקים את הפירות במים. אפשר לאכול אותם רגילים, אבל אפשר לאכול אותם בצורות אחרות כמו מיץ, סירופ או ריבה. הם יוסיפו בצורה מושלמת מגע מתוק ליוגורטים שלך.

עשב כותנה: איך לגדל מקל צמר גפן?

4 שיחי אשכול פורחים לגידול בגינה