לשתול, לטפל ולקטוף את דובדבן הבר

עץ הדובדבן, המכונה גם "דובדבן הציפור", הוא עץ בר שנמצא לרוב ביערות כפריים. הוא מרשים בגודלו ומציע פרחים מרהיבים בקיץ. זה גם מייצר דובדבנים טעימים המאכילים את הציפורים. הוא גדל היטב בגינה מאחר והוא אינו דורש תחזוקה רבה. הנה כל הטיפים שלנו לגידול דובדבן בר.

איפה, מתי ואיך לשתול את עץ הדובדבן?

הזמן האידיאלי לשתול את עץ הדובדבן הוא בשעה סתָיו כדי שהוא יוכל להשתרש כמו שצריך לפני תחילת החורף. עם זאת, אם אתה קונה את הנושא שלך במיכל, אפשר לשתול אותו באביב או אפילו בקיץ, אתה פשוט צריך להימנע מבצורת ותקופות של חום גבוה. השקיה אז תצטרך להיות סדירה בתחילת הצמיחה שלה.

המשך תמיד מחוץ לתקופות הכפור. עץ זה יכול למדוד עד 15 מ', אז הוא צריך מקום עם מספיק מקום סביבו. זכור לא להתקין את העץ שלך קרוב מדי למבנים הקיימים בגינה, כי זה שורשים זוחלים הם חזקים ועלולים להזיק למבנים שלך. עם זאת, אפשר בהחלט לשתול כמה פרחים למרגלותיו.

דובדבן בר prunus avium
קרדיטים: DEZALB / iStock

לגבי הקרקע, הוא מעריך את האדמות חומוסטוב סחוט ואפילו מעט חומצי או גירני. לפני השתילה, הוסף קומפוסט או זבל נרקב היטב אם האדמה שלך יבשה מדי או כבדה מדי. חשיפה מהצד, בחר מקום שטוף שמש.

איך לשמור על עץ הדובדבן?

עץ הדובדבן לא ממש דורש תחזוקה, אבל הגיזום תורם לצמיחה טובה ולפריחה מרהיבה. לאחר מכן תוכל ליהנות מהמעולה שלו קליפה אדומה וחומהמהעץ המפואר שלו התומך בעלים סגלגלים ושיניים בצבע ירוק כהה מרהיב.

חיתוך הוא פשוט חיתוך ענפים מתים או חולים בסוף החורף. לענפים גדולים יותר, יש למרוח מסטיק ריפוי כדי למנוע מחלות או התקפות מזיקים.

דובדבן בר prunus avium
קרדיטים: RLSPHOTO / iStock

11 צמחים אקזוטיים לשתילה בגנים שלנו

12 פרחים מבשרים את האביב!