למה לגזום את הוורדים שלך במרץ?

מרץ הוא החודש המושלם לגזום את הוורדים שלך! זה תקף לכל סוג של שיח ורדים, בין אם הוא מטפס, עבות, עולה וכו'. כמובן שגם הסתיו הוא זמן טוב, אבל גם סוף החורף. גלה מדוע זה אידיאלי לגזום את הוורדים שלך במרץ.

גיזום ורדים במרץ

בחודש מרץ הימים הולכים ומתארכים והטמפרטורות עולות לאט. זה מאפשר לך לבלות יותר זמן בגינה שלך ולהכין את כל גידולי האביב העתידיים שלך. מרגע זה אתה יכול להתחיל לטפל בגודל הוורדים שלך.

באזורים מסוימים ניתן להתחיל את העבודה בפברואר, אך באזורים עם החורפים הקרים ביותר עדיף לחכות עד מרץ. אפשר אפילו לדחות לאפריל. עדיין יש חריג עבור ורדים שאינם חוזרים אשר נגזמים מיד לאחר תום הפריחה במהלך חודש אוגוסט.

ורדים
קרדיטים: jackmac34 / Pixabay

גיזום ורדים הוא שלב חשוב שאסור להתעלם ממנו. ואכן, אם לא תטפל בזה, אתה מסתכן לראות נבטים של עץ קטן, מה שידוע לחנוק את הוורדים על ידי מניעת האור.

כמו כן, יש צורך להסיר פרחים דהויים תוך כדי, כי כמו ברוב הצמחים, זה מתיש את שיח הוורדים שלך שלא לצורך. ואכן, ורדים דהויים הופכים בסופו של דבר לפרי ולכן מייצרים זרעים השואבים את המוהל הקיים בצמח שאמור להזין את הענפים הצעירים ביותר. אלה האחרונים נמנעים אפוא מהמוהל הדרוש לצמיחתם התקינה.

דברים לדעת

האור משחק תפקיד חשוב בצמיחה של ורדים. לב הצמח צריך את זה ו הרוח חייב להיות מסוגל לעבור בין הענפים. זו הסיבה לגיזום הכרחי: האלמנטים חייבים להיות מסוגלים להגיע לשיח הוורדים שלך.

הגודל נשאר מחווה עדינה, כי חשוב לא לחתוך את ניצני הניצנים תוך סיכון לראות פחות פרחים מופיעים. בכל זאת אפשר לעורר את המוהל לעבר הענפים החדשים על ידי הורדת שיח הוורדים שלך מעל שני שלישים מגובהו.

הכלים חשובים לא פחות מהמחוות שיש לבצע. הם חייבים להיות מְחוּטָא כדי לא להעביר מחלות. תחשוב גם על לשרוף גזם חולים למניעת התפשטות בגינה.

שמור על הוורדים שלך והם יתגמלו אותך. אתה תבחין בו במהירות עם הפריחה השופעת שלהם.

10 צמחים שיכולים לעמוד ברוחות חזקות

11 צמחים אקזוטיים לשתילה בגנים שלנו