8 זנים של עצי אגס לבחירה בהתאם לגינה שלך

בין עצי הפרי יש קלאסיקות כמו עצי תפוח או עצי אגס. לאלה האחרונים יש יתרון שהם עמידים ולכן ניתנים לעיבוד בכל מקום בצרפת. בנוסף, עצי אגסים אינם העצים הקשים ביותר לגידול ודורשים מעט מאוד טיפול. ישנם זנים רבים של עצי אגסים שפירותיהם מציעים טעמים, צבעים ומרקמים שונים. הנה 8 זנים של עצי אגסים לגלות כדי לעזור לך לבחור איזה מהם מתאים לך לפי הגינה שלך, אבל גם הטעם שלך!

1) עמידת ראש ועידה

מגוון זה הוא אחד הקלאסיים ביותר. הוא נמצא לעתים קרובות על המדפים של השווקים והסופרמרקטים. לפרי יש צורה של טיפת מים. הוא ירוק ומכוסה בחום בקצה התחתון. עץ האגס של הכנס נטוע בין נובמבר לינואר. הוא מעדיף קרקעות קרירות, עשירות, ניטרליות עד חומציות. לגבי קציר הפירות, הוא מתקיים באוקטובר.

כנס עצי אגס
קרדיטים: guy-ozenne / iStock

2) עץ האגס האדום של וויליאם

ריחני, נמס ומתוק, אגס וויליאם רוז' הוא אחד הטעימים ביותר! אנחנו קוטפים אותם מאוגוסט! עץ האגס דורש אדמה קרירה, עשירה וניטרלית עד חומצית לשתילה בנובמבר הנמשכת עד ינואר. הוא תומך בטמפרטורות שליליות עד -20 מעלות צלזיוס.

האדום של עץ האגס של וויליאם
קרדיטים: iStock

3) עץ אגסים ננסי בל הלן

עץ האגס הזה מייצר פירות חמוצים ועסיסיים. האגסים בגודל טוב וצבעם ירוק בהיר. הם נקצרים בין ספטמבר לאוקטובר. כדי לגדל את עץ האגס הזה, כל מה שאתה צריך הוא אדמה בסיסית ורעננה. הקשיחות שלו היא -20 מעלות צלזיוס וניתן לשתול אותו בין נובמבר לינואר.

4) עץ האגס מרגריט מרילט

כאן הפרי חריף ומתוק כאחד. ניתן ליהנות ממנו החל מספטמבר. עץ האגס הזה משגשג בשמש מלאה או בצל חלקי באדמה קרירה, עשירה ונייטרלית. הקשיחות שלו היא -20 מעלות צלזיוס, אבל זה הכרחי כדי להימנע מאזורים סוערים.

5) עץ האגס Bon Chretien של וויליאם

לזן זה, שהוא אחד התרבותיים בעולם, יש בשר נמס ומתוק מאוד. עץ האגס נטוע בין נובמבר לינואר ועמידותו היא -20 מעלות צלזיוס. הפרי בצבע צהוב, מעט ורדרד ומנומר בחום. עץ האגס הזה מעדיף קרקעות קרירות, עשירות, ניטרליות עד חומציות והקטיף מתרחש בין אוגוסט לספטמבר.

6) עץ אגס Delbardelice

עץ זה דורש אדמה קרירה אך סחוטה! הוא מייצר אגסים צהובים גדולים עם בשר נמס וריחני! הוא נטוע בין נובמבר לינואר ונקצר בספטמבר. הקשיחות שלו היא -20 מעלות צלזיוס.

7) עץ אגס נאשי "שינסיקי".

עץ האגס של נאשי מייצר פירות עגולים, חומים ובז' מנומרים. זהו פרי עסיסי ופריך מאוד. השתילה מתבצעת בין אוקטובר לנובמבר ויש לה עדיפות לקרקעות עשירות, קרירות ועמוקות. הקשיחות שלו היא -15 מעלות צלזיוס ופירותיו נקצרים בספטמבר.

עץ אגס נאשי יפני
קרדיטים: CatMiche / iStock

8) פוייר לואיז בון ד'אברנץ'

הפירות מלאים במים תוך שהם ריחניים מאוד. הקצה התחתון מעוגל ואילו בצד השעל, האגס דק מאוד. תמיד באדמה קרירה ועשירה, עץ האגס הזה נטוע מנובמבר עד ינואר ופירותיו נקטפים בספטמבר. הקשיחות שלו היא -20 מעלות צלזיוס.

עץ סבון: שתילה, טיפוח ותחזוקה

עץ שזיף סגול: שתילה, גידול, טיפול וקציר