נטיעה, גידול וטיפול בעץ האגס היפני

שמעת פעם על האגס היפני? הפרי הטעים הזה נראה מבחוץ כמו תפוח עם קליפה של אגס. אבל בפנים, בשרו העסיסי והמתוק הוא של אגס. מקורו של הנאשי מאסיה ובשנות ה-80 הוא יובא לצרפת. העץ שלו לא גבוה במיוחד, אבל הוא עמיד במיוחד, שכן הוא יכול לעמוד בטמפרטורות שליליות עד -15 מעלות צלזיוס. נאשי אולי נראה כמו הפירות הנפוצים שאנו מכירים, אבל אין לו טעם כמוהם! זה די ייחודי. גלה כיצד לגדל נאשי, עץ האגס היפני.

איפה, מתי ואיך לגדל נאשי?

הזמן האידיאלי לשתול נאשי הוא בשעה סתָיו כדי לקדם את השתרשות העץ. עץ הפרי הזה אינו עולה על 3 מטר גובהו וכמו מתולדותיו, הוא מגלה פריחה יפה באביב. הפרחים שלו לבנים ורדרדים ויש להם את הייחודיות של להיות מליפרים, מה שימשוך דבורים! לאחר השלמת הפריחה, הפרחים מפנים את מקומם פרי פריך ועסיסי.

עץ הנשי אוהב מקום שִׁמשִׁי, זה מעדיף את הקציר. לגבי האדמה, יהא טיבה אשר יהיה כל עוד היא בריאה סחוט ו לא גירנית.

בעת השתילה, הוסף שני אתים של קוֹמפּוֹסט בתחתית החור. במקרה של אדמה כבדה, הוסף חול כדי להקל עליה. הצווארון של כדור השורש חייב להגיע לגובה הקרקע. יתד או סבכה יעזרו להנחות את עץ האגס בזמן שהוא גדל. לאחר מילוי החור, הדק ו מים בנדיבות.

טוב לדעת : אפשר לשתול את הנושאים באביב בגוש או במיכל.

עץ אגס נאשי יפני
קרדיטים: Tsukamoto Kazuhiro / iStock

איך לשמור על הנאשי?

מחוות התחזוקה של עץ האגס היפני הן פשוטות. פשוט תעשה א דשן אביב והקפידו להשקות באופן קבוע במהלך השנה הראשונה.

לגבי גיזום, עץ האגס הנשי גזום כמו עץ ​​התפוח. לִהַבִין גודל פרי בסוף החורף למעט בתקופות של כפור. יתרה מכך, כאשר יש יותר מדי פירות, הענפים עלולים לפעמים להישבר, אז זכרו לתמוך בענפים בעזרת חוט ורפיה.

קְצִיר

הפירות הראשונים מתרחשים בדרך כלל בין שנתיים ו-3 שנים לאחר השתילה. באשר לקציר, הוא מתרחש בדרך כלל בין יולי לאוקטובר. כדאי לדעת שברגע שנקטף, האגס היפני כבר לא מבשיל! לכן יש לקצור אותו בבגרות מלאה כדי ליהנות ממנו. ניתן לאחסן ולבשל אגסי נאשי כמו תפוחים.

9 צמחים לאמץ גינה בהרים

עץ סבון: שתילה, טיפוח ותחזוקה