איך לשתול ולהנביט בור מנגו?

מנגו הוא ללא ספק אחד הפירות האקזוטיים הפופולריים ביותר. טעים וקל לבישול, זהו מרכיב לבחירה. הידעתם שאפשר להנביט את הליבה שלו? גם אם צריך להתאזר בסבלנות, זה בהחלט אפשרי! אז בואו נראה את השלבים השונים המאפשרים לכם לגדל עץ מנגו בבית.

התנאים האידיאליים

אם בסופו של דבר אתה מתכנן לשתול עץ מנגו בגינה שלך, דעו כי יש צורך בכל זאת שמתקיימים תנאי אקלים מסוימים. העץ הזה צריך שמש, חום ו לפחד מהקור – כפי שניתן לצפות.

אז, צא מהשתילה באדמה אם אתה גר במקום בו הטמפרטורה יורדת מתחת ל-5 מעלות צלזיוס ! אחרת, יש לתת עדיפות תרבות סיר שחוזרים למקלט בחממה או במרפסת בעונת החורף.

בחר את הפרי הנכון ואסוף את השקד

עכשיו כשאתם מתחילים לשתול בור מנגו, הגיע הזמן לבחור אחד מתאים. בפרט, אתה יכול בעד רכישת מנגו אורגני עבור, במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש ללא כימיקלים או דשנים.

לאחר שהמנגו נחתך, שומרים את הבור ומנקים אותו. זה אז בערך לשחזר את השקד שהוא מכיל על ידי חיתוך זה בזהירות, שכן היא זו שתצטרך לנבוט. היזהר לא לחתוך אותו!

נבט שקד גרעין מנגו
קרדיטים: iStock / Veni vidi…לירות

ואזור להנביט את הגרעין

לאחר ביצוע פעולה זו, כל שעליכם לעשות הוא להבטיח זאת השקד נובט. על מנת לשחזר בצורה הטובה ביותר את התנאים הנוחים לפיתוחו, יש צורך ב-3 אלמנטים: לחות, חום ואור.

הכי טוב זה לעשות לשים אותו בסיר (10 עד 15 סנטימטרים כדי לאפשר לשורשים להתפתח) עם אדמת עציצים ולמה לא קצת קומפוסט טבעי. אתה יכול גם לשים אותו בצנצנת או בצנצנת זכוכית אחרת בכותנה.

בכל מקרה, חכם לכסות כולו סרט פלסטיק נוקב בכמה מקומות, ולראות שהאדמה או הכותנה תמיד להיות רטוב ולהפיק תועלת מחום. אז כל מה שאתה צריך לעשות זה להיות סבלני!

פרח מנגו מנגו עץ פרי עץ
קרדיטים: iStock / Edevarde_Moreira

גדל את עץ המנגו שלך

העלים הראשונים לא יהיו ירוקים, אז אל תדאג בקשר לזה. אם בחרת תרבות בצנצנת, לשים את השקד באדמה בעציץ לאחר שנבטה (מספיק בין 1 ל-5 ס"מ שורשים).

עם הזמן, הצורך בלחות יהיה פחות, גם אםהאדמה צריכה להיות תמיד לחה. אם הכל ילך כשורה ואתם מצליחים לשמור על עץ המנגו חם וקל, אתם אמורים להיות מסוגלים לגדל אותו!

טוב לדעת: לפני שתוכלו לנצל את הוויטמינים שמספקים המנגו שלכם, תצטרכו לחכות עשר שנים – לפעמים פחות בהתאם לתנאי הגידול.

מאמרים קשורים:

טארט טאטן עם מנגו נמס וגורמה

6 טריקים חכמים לגדל בקלות פירות, ירקות וצמחים בתוך הבית

הדרים: לזרוע גרעיני תפוז, גרעינים לימון ופירות חמוצים אחרים

8 דברים שכדאי לדעת על עצי דובדבן!

עץ שזיף: שתילה, טיפוח ותחזוקה