8 דברים שכדאי לדעת על עצי דובדבן!

סמל חזק של האביב, עץ הדובדבן הוא עץ פופולרי מאוד בגנים. פריחתו נחגגת כאחד האירועים החשובים ביותר ביפן. בצרפת, למרות שאין מסיבה מאורגנת, ההתבוננות בעצי הדובדבן המלכותיים והפורחים האלה היא תמיד משהו שמצפים לו. הנה 10 דברים שכדאי לדעת על העצים המדהימים האלה.

1) אירוע שנתי ביפן

ביפן, פריחת הדובדבן צפויה מאוד. ההערכות לגבי התאריך המדויק הן רבות, וכל אחד הולך עם הפרוגנוזה הקטנה שלו. זה מתרחש בדרך כלל בתחילת אפריל, ולכבוד המאורע מאורגנת מסיבה אמיתית. זה החג של חנמי כשאנשים נפגשים בפארקים ואוכלים מתחת לפריחת הדובדבן. המסיבה נמשכת שבועיים ורק עצי הדובדבן קובעים את ההתחלה.

חנאמי דובדבן
קרדיטים: ablokhin / iStock

2) תקופת פריחה קצרה לעצי דובדבן

אם תרצו להתפעל מיופיה של פריחת הדובדבן, תצטרכו להיות זריזים ולא לחכות. אכן, פריחה מלאה נמשכת רק כמה ימים, שבועיים לכל היותר. לכן יהיה צורך למהר לקוות לצלם את העצים הגדולים האלה מלאי הפרחים.

עץ דובדבן
קרדיטים: צבע / Pixabay

3) תוחלת החיים שלו

לפי הערכות בין 50 ל-100 שנים, משוררים וסופרים רבים השוו את אורך החיים של עצי הדובדבן לזה של בני האדם. אולם, רחוק מהערכה זו, ניתן למצוא עצי דובדבן בני כמה מאות שנים. המפורסם ביותר הוא עץ הדובדבן העתיק ביותר בעולם, ה יאמאטאקה ג'ינדאי זאקורה. ישנן הערכות רבות, אך אומרים כי עץ הדובדבן הוא בן 1800 שנה והוא פורח מדי שנה בתחילת אפריל. במאה ה-12, העץ סבל ומתבזבז מיום ליום. הסיפור מספר שמאסטר בודהיסטי גדול שעבר במקום היה מתפלל על העץ הזה שהיה שורד והיה חוזר חזק יותר.

יאמאטאקה שרי
קרדיטים: T-Tadanobu / iStock

4) המשמעות המטאפורית של עץ הדובדבן

תוחלת חיים זו הדומה ברובה לזו של חיי אדם נתנה השראה לאמנים רבים. לפריחה יש גם משמעות מאוד מטאפורית שכנראה מכריזה על תחילתו של הכל, סוג של התחדשות. ואכן, אמונות רבות קשורות לזמן הפריחה. לפני כן הונחו מנחות למרגלות עצי הדובדבן שהיו אמורות להביא מזל ולהציע יבול אורז טוב.

ליל עץ הדובדבן
קרדיטים: מורגן LOTZ

5) עצי דובדבן אכילים

כן, כנגד כל הסיכויים אפשר לאכול עצי דובדבן. עלי הכותרת משמשים בעיקר בתה ותכשירים יפניים מסורתיים אחרים.

עץ דובדבן
קרדיטים: מילנה קצר / iStock

6) מספר המינים ביפן

ביפן, יהיו יותר מ-600 מינים של עצי דובדבן! הידוע מביניהם יהיה עץ הדובדבן יושינו אשר ייצג כ-80% מעצי הדובדבן הקיימים בארץ השמש העולה.

דובדבן יושינו
קרדיטים: byryo / iStock

7) זה חלק מאחד הנופים המפורסמים ביותר

תמונה זו של הר פוג'י עם ענף פריחת הדובדבן היא בהחלט אחת מהנופים המפורסמים ביותר ברחבי העולם. ואכן, זה לא רק מקום שחובה לבקר בו ביפן, אלא גם אחד מהצילומים שנמצאים בדרך כלל בגלויות.

הר פוג'י עץ דובדבן
קרדיטים: Goryu / iStock

8) עצי דובדבן, מין שיש בבית

עץ הדובדבן הוא עץ מפואר למראה החיצוני שלך. הפרחים האלוהיים שלו הופכים אותו לאחת הבחירות הבטוחות והמוערכות ביותר. המין הנפוץ ביותר הוא ה-prunus serrulata הנקרא גם דובדבן יפני. הוא מציע פריחה משמעותית בכל שנה והעלווה שלו צבעונית יפה בסתיו!

דובדבן שמש
קרדיטים: מורגן LOTZ

מאמרים קשורים:

פריחת הדובדבן: עצי הדובדבן היפים ביותר ביפן

עץ דובדבן: איך לשתול ולתחזק את עץ הפרי הזה

3 טיפים למניעת ציפורים לאכול את הדובדבנים שלך!

איך בוחרים פירות לגידול בעציצים?

איך לשתול ולהנביט בור מנגו?