איך בוחרים פירות לגידול בעציצים?

רבים מאיתנו אינם מסוגלים לנצל אדמה – או אפילו גינה – מה שנותן לנו את ההזדמנות לגדל פירות וירקות. אבל זו לא סיבה לוותר: עצי פרי רבים יכולים לצמוח בעציצים, ולכן מתאימים לגידול במרפסות או במרפסות. כמו מה שיש לא רק עשבי תיבול ארומטיים!

בחרו עצי פרי בקפידה

כמו בירקות, הרבה פירות מעובדים בקלות על מרפסות וטרסות. בכל זאת יש כאלה התאמות לעשות כדי שהכל ילך על הצד הטוב ביותר!

אם אין לך יותר מדי מקום במרפסת שלך, למשל, זה יהיה חכם יותר מעדיפים צמחים קטנים זה לא יתפוס יותר מדי מקום!

בעוד כמה עצים גדלים טוב מאוד בעציצים, אחרים יהיו מסובכים יותר לגידול אם הם לא באדמה. אבל הבחירה עדיין רחבה למדי !

מיני פרי

בצד של פירות יעריש כמובן את תותים ופטלאבל גם דומדמניות שחורות, דומדמניות, פטל שחור ו אוכמניות. מבלי לשכוח את עגבניות שריחיוני בקיץ!

דומדמניות ודומדמניות שחורות נקטפים, למשל, בחודשים של יוני ויולי. תיזהר, קופאי יכול לשים שנה עד שנתיים לפני הפקת פירות.

פטל, תותים ועגבניות שרי ואל תפחדו מהשמש ו להתפתח לאורך תקופה ארוכה שפועל מתחילת הקיץ ועד סוף הקיץ. אם יש לכם מרפסת או מרפסת הפונה דרומה, זה אידיאלי!

בשביל קציר סוף הקיץ, או אפילו בתחילת הסתיו, יהיה צורך לפנות לאוכמניות ופטל שחור. עבור הראשון, בחר א אדמה חומצית למדי כדי שזה יתפתח טוב יותר.

עציץ עץ לימון מרפסת מים פנימיים
קרדיטים: iStock / duh84

עצי פרי

הם מושלמים אם אתה לא מאוד אוהב פירות אדומים. יש כאלה בפורמט קטן שניתן (עבור חלקם) לגדל בטור, כמו עץ תפוח, עץ שזיף, עץ דובדבן, אגס, אפרסק ומשמש ננסי. באופן מפתיע יותר, יש גם עצי תאנה ו רימונים גמדים! שימו לב גם לאפשרות לרכוש א עץ קיווי לקציר סתיו.

במקביל, עצים שמתפתחים פרי הדר הם הימורים בטוחים. כדי להבטיח התפתחות טובה, עדיף לספק מיכלים עמוקים שבהם השורשים יכולים בקלות להקל עליהם. ה למתחילים בגינון בעד עצים כגון עצי תפוח, עצי דובדבן, עץ אגסים ולימון.

עניין של טעם

ראינו את זה, הזמני הקציר משתנים בהתאם לפרי הנבחר. בהתאם לאורח החיים שלך ולרצונות שלך, כל מה שאתה צריך לעשות הוא לבחור! למשל אם אתם יוצאים לחופשה באוגוסט או לתקופות ארוכותעדיף לפנות לפירות כמו דומדמניות שחורות או דומדמניות אדומות…

דבר אחד בטוח, הכמויות שנקטפו בקושי ימלא צנצנות ריבה רבות. סוג זה של תרבות מתאים יותר לא צריכה מדי פעם. וזה לא כל כך נורא! סוכר תותים, שייקים, טארט פטל או אוכמניות, פטל שחור עם גבינת קוטג' וכו'. רק תן לרצונות שלך לדבר!

מאמרים קשורים:

עץ תאנה: איך לגזום את עץ הפרי הזה בחורף?

אפרסק ונקטרינה: כל מה שאתה צריך לדעת על עצי הפרי האלה

6 טריקים חכמים לגדל בקלות פירות, ירקות וצמחים בתוך הבית

עץ לוז: שתילה, גיזום ותחזוקה

8 דברים שכדאי לדעת על עצי דובדבן!