עץ לוז: שתילה, גיזום ותחזוקה

עץ הלוז הוא עץ קטן שאנו מכירים היטב. קל לטיפוח, הוא דורש מעט מאוד תחזוקה וצמיחתו מהירה במיוחד. זהו עץ פרי חזק, אינו חושש מהקור ורוב המחלות אינן מגיעות אליו. בנוסף, הענפים והפירות היפים שלו ייפות את הגינה שלכם. הודות לו, אתה עשוי לראות סנאים תופסים מגורים בגינה שלך, ואשר יאכלו את ארוחת הבוקר שלהם ישירות על עץ הלוז שלך. בקיצור, לתרבות עץ הלוז יש רק יתרונות. גלה כיצד לגדל לוז.

היכן ומתי לשתול לוז?

הזמן האידיאלי לשתול לוז הוא בין אוקטובר לאפריל. אפשר גם לשכב את העץ באביב. עם שורשים חשופים, רצוי להמשיך בין נובמבר למרץ. עבור הנושאים במיכל, המטע יכול להתפרס מספטמבר עד מאי.

הלוז מעריך את קרקעות קלות וקרירות. חזק וכפרי במיוחד, השיח הגדול הזה יסתגל בקלות לסביבתו. בהרים, בעיירה או ליד הים, ישתרש עץ הלוז. זה עץ שמעריך את שמש גם אם גם צל חלקי מתאים לו. עם זאת, אם אתה רוצה פריחה מושלמת ופירות, תן לו את מקסימום אור ולהגן עליו מפני רוחות חזקות. בזמן השתילה, ככל שהאדמה קרירה יותר, כך הפירות יהיו גדולים יותר. ללא קשר לאופי הקרקע (גם אם היא גירנית), עץ הלוז יגדל.

המטע:

אם אתם שותלים כמה עצי אגוזי לוז, שקול לרווח ביניהם שני מטרים זה מזה. כל חור צריך להיות בעומק של כ-50 ס"מ ורוחב של 60 ס"מ. בתחתית החור, הוסף חופן גדול של קרן צלויה לאדמת הגן. קחו בחשבון גם לנקות את הקרקע עשבים שוטים ואבנים מעצבנים. לאחר מכן מלאו את החור באמצע הדרך באדמת גינה, קומפוסט וזבל. מלאו את שאר החור באדמת גינה מעורבת בדשן להתאוששות השורשים. צווארון עץ הלוז צריך להיות בגובה פני הקרקע. לבסוף, טפחו את האדמה בגובה כף הרגל ו מים בנדיבות.

לוּז
קרדיט: elleon/iStock

איך לשמור על עץ הלוז?

הלוז לא שואל לא הרבה תחזוקה. הכי חשוב יהיה עֵשֶׂב את רגלו ולגזום אותו בזמנים הנכונים. הגיזום נעשה בסתיו לאחר קציר אגוזי הלוז. זה מורכב מהצערת העץ שלך כל חמש עד עשר שנים על ידי הסרת הענפים המכוסים בחזזית או שאינם נושאים יותר פרי. אוורר את העץ על ידי כריתת הענפים המגושמים כדי לתת לו צללית יפה. לפצעים גדולים, אל תשכח למרוח א מוצר ריפוי.

קְצִיר:

את אגוזי הלוז קוטפים חודש ספטמבר אם הם מוכנים. ניתן לשמור אותם מספר חודשים מכיוון שהקליפה מגינה על הפרי.

המזיקים:

ה בלנין הוא זחל שאוהב למצוא מחסה באגוזי לוז, מה שגורם להם ליפול לפני שהם מתבגרים. טחב אבקתי הוא גם האויב של הלוז.

מאמרים קשורים:

האם ידעת ? לאכול תאנה זה גם לאכול צרעה!

Mirabellier: איך יש שזיפים מיראבלים יפים בגינה שלך

מדלר: שתילה, טיפול וקצירת שסק

מאיזה עץ מגיע אגוזי הקשיו?

איך בוחרים פירות לגידול בעציצים?