מאיזה עץ מגיע אגוזי הקשיו?

הוא מוערך כמו גם מלווה לאפרטיף או כחטיף: לאגוז הקשיו יש חסידים רבים. וזה אכן יהיה לא נכון לשלול מעצמך את זה לאור היתרונות הבריאותיים שלו – בתנאי שתצרכו אותם ללא מלח כמובן. אבל אם אנחנו מכירים היטב את הפרי הזה, קשה יותר לדמיין איך יכול להיראות העץ שגורם להם להבשיל… בואו נבהיר את התעלומה הזו.

עץ הקשיו, עץ לא ידוע

נתחיל עם קצת היסטוריה. עץ הקשיו – אנקרדיום מערבי – מאתדרום אמריקה, במיוחד ברזיל. לאחר כיבוש השטחים הללו, הוא יובא לאחר מכן לכמה מדינות על ידי מתיישבים פורטוגלים, במיוחד בהודו ובאפריקה (במקום מזרח היבשת). לאחר מכן התפשט גידולו למדינות אחרות עד דרום מזרח אסיה.

אפשר לזהות עץ קשיו לפי שלו עלים בצורת אליפטה והפרחים הלבנים מעט ורדרדים שלו המפיצים ניחוח בולט. זה מאפשר לעץ זה למשוך חרקים מאביקים. זה בדרך כלל מודד א תריסר מטרים גוֹבַה. במשך זמן רב, העץ שלו שימש לייצור סירות. אבל מה שהופך אותו כנראה הכי קל לזיהוי הוא הפרי שלו.

קשיו קשיו
קרדיטים: ויקימדיה קומונס / אריק גאבא

פירות עץ הקשיו

בעל צבע אדום וגודל 2 עד 3 ס"מ, יש לו מראה די מיוחד – מה שהופך אותו מאוד ניתן לזהות בקלות. לעתים קרובות זה זיכה אותו בהשוואה עם דלעת קטנה או לב. אבל זה בעצם פרי כוזב, למרות שהוא נקרא תפוח קשיו ! לאחר קציר וייבוש, ניתן לצמצם אותו לריבה או סירופ, או אפילו לייבש.

השרף שנמצא ברמתו נמצא ב לטפל בזהירות בגלל יכולתו לעורר אלרגיות. הוא משמש רוב הזמן בשל סגולותיו קוטל החרקים והרפואה, למשל למלחמה ביבלות.

בהרחבה, פרי זה הוא שמאפשר את הצמיחה של מה שנקרא אגוז הקשיו. גם השם שלו קצת מטעה, מכיוון שהוא א פרי ולא אגוז, באותו אופן כמו אגוז הלוז. לאחר צלייה, הפירות הללו משמשים לרוב לשני שימושים התלויים בתרבויות. באסיה, אגוזי קשיו הם לעתים קרובות מרכיבי המנה המסורתיתבעוד שהם נאכלים לעתים קרובות יותר כחטיף במדינות אירופה.

אגוז תפוח קשיו
קרדיטים: PxHere

מאמרים קשורים:

המתכון האמיתי של יין אגוזים

מימוזה: ייעוץ, שתילה ותחזוקה של עץ הזהב

קומקווט: איך לשתול, לגדל ולקטוף את השיח הזה

עץ לוז: שתילה, גיזום ותחזוקה